Skip to content

Ułatwienia dostępu

Kongres Współpracy Transgranicznej 2023

Właśnie rozpoczyna się kolejna edycja Kongresu Współpracy Transgranicznej. Tegoroczne spotkanie przebiegnie pod hasłem „Miasto Młodych”, co ma związek z obchodami w Lublinie Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Podczas trzech dni dyskusji, warsztatów i wizyt studyjnych, eksperci i młodzież z wielu krajów europejskich, w tym z Belgii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Mołdawii, Norwegii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, będą rozmawiali o tym, jak tworzyć miasta przyjazne młodzieży, a także jak lokalne społeczności mogą wspierać młodych w realizacji ich potrzeb i aspiracji.

Ważnym głosem dyskusji będzie również sytuacja młodych ludzi w Ukrainie, w kontekście szczególnie dotkliwych i długofalowych konsekwencji rosyjskiej napaści na naszych sąsiadów dla młodego pokolenia. Mowa będzie o doświadczenia migracji młodych i ich roli w integracji międzykulturowej i przeciwdziałaniu dyskryminacji.

Szczególnie zapraszamy na panel Europa da się tworzyć- współpraca/partycypacja młodych, który odbędzie się 11 października o godzinie 14:30 w Sali Konferencyjnej Hotelu Mercure. W gronie ekspertów i ekspertek zasiądzie Dyrektor Biura Stowarzyszenia i jednocześnie członek Rady Programowej Kongresu, Radosław Guz, który nada szerszy, metropolitalny charakter dyskusjom na temat jak realizować potrzeby młodych w miastach i miejscowościach.

Lubelski Obszar Metropoliotalny jest oficjalnym partnerem Kongresu Współpracy Transgranicznej.Więcej informacji na stronie: https://kongres.lublin.eu/

Wszystkie dyskusje można śledzić online: https://m.youtube.com/watch?v=_iJ9QNxhMAQ

Top